top of page
serjan-midili-iUy7WArbyI8-unsplash.jpg

Výjezdní tým

Terapeutická setkání u vás doma nebo
v online prostoru.
Kombinace žité zkušenosti a odbornosti.

Pomáháme rodinám, které trápí problémy s užíváním drog či závislostí. Kontaktovat nás může kdokoliv z rodiny nebo okruhu blízkých, kdo si dělá starosti. Navštívíme vás přímo v místě vašeho bydliště nebo se setkáme online.

Výjezdní tým: Welcome
jeremy-perkins-UgNjyPkphtU-unsplash.jpg

Kdo jsme?

Jsme tým lidí, kteří chtějí nabízet účinnou pomoc s řešením závislostí a problémy s drogami opřenou o nejnovější poznatky v této oblasti. Inspiruje nás rodinná terapie (zejména finský model Otevřeného dialogu) a participativní přístupy zaměřené na zotavení (recovery). Většina z nás má vlastní nebo rodinnou zkušenost se závislostí, někteří se této oblasti věnují dlouhodobě profesně, všichni jsme prošli vzděláváním zaměřeným na podporu zotavení.

Výjezdní tým: Členové týmu
PavelNepustil-b-w_edited.jpg

Pavel Nepustil

Psycholog, rodinný terapeut

Více než 15 let se profesně pohybuji v oblasti užívání drog a závislostí. Jako sociální pracovník, terapeut, psycholog a konzultant jsem působil v různých typech služeb v Brně, absolvoval jsem řadu stáží v USA, Británii, Nizozemí a Mexiku. O drogách a závislostech píšu a učím, je to pro mě práce i koníček. Spolupráce s recovery kouči mi dává obrovský smysl, mám pocit, že se dostáváme rychleji a jednodušeji k podstatě problému a k řešení, než jsem byl dřív v samostatné práci schopen. Více o mně zde: http://nepustil.narativ.cz/

jon-tyson-hhq1Lxtuwd8-unsplash.jpg

Sylva Klašková

Recovery kouč, sociální pracovnice

Jsem matka dvou synů a mám mnohaletou zkušenost s destruktivním užíváním pervitinu. Tato zkušenost obohatila můj život o širší rozměr vnímání závislostí. Uvědomuji si, jak užívání psychoaktivních látek zasahuje do všech oblastí života a díky této své zkušenosti se zapojuji do pomoci lidem, kteří právě prožívají náročná období spojená se „závislostí“ na psychoaktivních látkách. Kromě recovery koučování pracuji v organizaci Podané ruce, která se zaměřuje na práci s lidmi užívajícími psychoaktivní látky.

HanaJarošíkováProfil.JPG

Hana Jarošíková

Recovery kouč, psycholožka

Zaměřuji se na zotavování rodinných a blízkých vztahů ovlivněných závislostí některého člena rodiny. Ve své roli průvodce a kouče sdílím a využívám i své vlastní zkušenosti z partnerského vztahu s člověkem, který se dlouhodobě potýká se závislostmi na návykových látek. Společně skládáme různé úhly pohledu, hledáme souvislosti a řešení. Jsem členkou skupin Recovery koučové a Zotavení Brno, využívám podporu v Al-Anon, svoje původní technické vzdělání jsem si nedávno doplnila o psychologii.

emily-morter-8xAA0f9yQnE-unsplash.jpg

Tina

Recovery kouč, průvodce zotavením

Moje zkušenost je role rodinného příslušníka, který má ve své rodině blízkého, který zneužíval alkohol a léky. Na začátku mé cesty byli lidé s vlastní zkušeností se závislostí, díky jejich pomoci jsme se mohli já i má rodina postupně zotavovat a postupovat dále bez nových zranění na duši.  Pochopila jsem, že zneužívání návykových látek zasahuje celou rodinu, nestačí pouze uzdravení závislého, změnou mého přístupu se nepodílím na jeho destruktivním chování. Tato zkušenost mě přivedla do role průvodce zotavením a poté i do výcviku v recovery koučování a k roli recovery kouče. V současné době jsem ve výcviku práce s traumatem. Spolupráce s rodinami mě velmi naplňuje a ráda bych na této cestě i díky Vám dále pokračovala a předávala zkušenost a naději, že cesta existuje, ať už jste v této chvíli v jakékoli fázi zotavování :-).

adela.jpg

Adéla Pánková

Recovery koučka a novinářka, tanečnice

Jsem především žena a matka tří dcer. Během svých 42 let jsem kromě studia, práce a cestování tápala ve své neuchopitelné bolesti a prázdnotě a hledala cestu k uzdravení své duše během dlouholetého užívání opiátů a alkoholu. Tancem, rodinnými konstelacemi, klasickými psychoterapiemi, holotropním dýcháním a povídáním s lidmi, kteří mi rozuměli skrze autentický prožitek stejné zkušenosti.


Když se mi před pár lety rozpadla rodina a objevila se stará známá
„úleva“ v podobě relapsů , pocítila jsem opět, jak důležitá je péče o sebe sama a lidé okolo, kteří naslouchají.


Věřím, že celý život je o ztrátě a znovunalezení sebe sama, své vlastní hodnoty a vnitřní síly. Že každý člověk má v životě své břemeno a pro každého jedince je náklad jinak těžký. A právě bolest a žeh, kterým si v životě procházíme jsou z mého pohledu věci, které nás jako osoby nejvíce formují do toho kým jsme, kým se stáváme.

300924439_5433394050054047_1209615173054111230_n_edited_edited.jpg

Tereza Ryzáková

Recovery koučka

Je mi 30 let, jsem matkou dvou dětí a spokojenou manželkou…


Od svých 14 let jsem se potýkala se sebedestruktivní závislostí na pervitinu. Někdy více, občas s krátkodobými přestávkami. Vždy jsem se ale k drogám vrátila. Po letech užívání se má identita začala rozpadat a vyústilo to až do toxické psychózy a náběhu na schizofrenii. Můj psychický stav mě nejednou dohnal k pokusu o sebevraždu. Celý život jsem bojovala s těžkými depresivními propady, úzkostmi a traumatickými zážitky. Drogy pro mě byly velice spirituální záležitostí, byly mou součástí … ovšem abstinence začala být po letech žádoucí a droga mi už nic nepřinášela, jen brala. Ze závislosti jsem se dostala díky vlastním zdrojům, především to bylo přijetí zodpovědnosti nad svým životem, silná vůle a otevřenost svého problému všem svým blízkým. Také jsem začala intenzivně
pracovat na svém seberozvoji za pomocí terapeuta. A stále se mi otevírají nové brány nevyřešených traumat a událostí, na kterých je potřeba pracovat.
Nyní abstinuji, konečně vím kdo jsem, můj osobní život je svobodný a jsem šťastná jak nikdy dříve.

Absolvovala jsem výcvik v Recovery koučování a následně v roce 2020 začala pracovat v Terapeutickém centru Společnosti Podané ruce. Dále se terapeuticky vzdělávám prostřednictvím kurzů a výcviků, které jsou vhodné pro mou pozici recovery kouče.

Screenshot_20210816-021938.png

Marek Panas

Recovery kouč, pracovník v sociálních službách

Jsem osobou která má vlastní zkušenosti s nitrožilním užíváním návykových látek.
Po osmi letech užívání metamfetaminu (pervitinu) jsem prošel cestou zotavení v 18-ti měsíčním programu terapeutické komunity Teen Challenge. Po čase jsem se k užívání drog na několik měsíců vrátil a vzápětí odešel do dalšího, tentokrát jednoročního léčebného programu komunity Bétel…
Poté jsem působil v Itálii v komunitě In Dialogo kde jsem doprovázel nové klienty na jejich cestě komunitou…nyní pracuji jako osobní asistent u lidí s mentálním postižením a u lidí potřebujících paliativní péči. Zároveň chci využít své zkušenosti jak z dob aktivního užívání, tak získané během svého zotavení pro pomoc dalším lidem potýkajícím se také s problémem závislosti a pomáhat jim v jejich cestě zotavení.

Jak fungujeme?

Můžete nám zavolat na číslo +420 777 916 280 (Pavel Nepustil) anebo využít kontaktní formulář níže, v takovém případě se vám nejpozději další pracovní den ozveme. Telefonicky s Vámi připravíme první setkání, které se uskuteční u Vás doma nebo online a mohou na něm být přítomni všichni, které si zvolíte. Z našeho týmu se vždy účastní dvojice psycholog/psycholožka + recovery kouč/ka.

První setkání trvá zhruba 75 minut. Snažíme se co nejlépe porozumět Vaší situaci, mluvíme o všem, co je pro vás podstatné a diskutujeme s vámi různé možnosti řešení. Tam, kde se to hodí, nabízíme naše životní i profesní zkušenosti, poskytneme potřebné informace. Na konci se domlouváme, jak a jestli pokračovat a pokud ano, tak kdo, s kým a kdy se potká příště.

Další setkání mohou být opět společná, anebo individuální, anebo střídavě společná a individuální, záleží na dohodě, kterou vždy vytváříme ve spolupráci s vámi. Také čas setkání upravujeme podle Vašich přání a možností.

Pokud se ukáže vhodné spolupracovat ještě s někým dalším, například zdravotníkem, právníkem či dětským psychologem, propojíme vás s konkrétním člověkem, kterému důvěřujeme.

Výjezdní tým: Text

Ceník

Nejsme komerční subjekt, ale zároveň aktuálně nečerpáme žádné dotace z veřejných rozpočtů, proto jsou naše služby placené.
Snažíme se je ovšem držet na co nejnižší cenové úrovni.
75-minutové setkání v domácnosti za účasti dvou pracovníků stojí 1.600,- Kč vč. DPH. Pro možnost využití příspěvků od zdravotních pojišťoven nás kontaktujte telefonicky.
Doprava po Brně je v ceně, při cestě mimo Brno se domlouváme individuálně.
E-mailová a telefonická komunikace mezi setkáními je bezplatná.

Výjezdní tým: Headliner
mike-meyers--haAxbjiHds-unsplash.jpg

Kontakt

Děkujeme za odeslání!

Výjezdní tým: Contact
bottom of page