top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraZotavení Brno

V ZAJETÍ DROGY

ČÁST ŠESTÁ - ZTRÁTA OSOBNOSTI

V roce 2015 jsem se šíleně zamilovala. Když jsem v práci uviděla mého budoucího manžela, čas se zastavil. Jeho oči mě probodly věčností, láskou, vesmírem o kterém snívám. Netrvalo dlouho a nastěhovali jsme se s malým Gustavem k němu. Opět jsem přestala užívat, zanedlouho otěhotněla a provdala se. Cítila jsem lásku, ale vnitřně neustále bojovala se svou svobodou.

Zplodili jsme báječnou, holčičku, výjimečně šikovnou, samostatnou a velice citlivou. Je mým andělem, doslova. Po tom, co jsem přestala kojit, jsem se ale velice těšila na drogu. Na své uzavření do sebe, rozjímání, meditaci, propojení. Mělo to být jen jednou, výjimečně na oslavu.

Netrvalo to ani půl roku a já opět trajdala s mou věrnou přítelkyní Viktorií, pod vlivem. Něco se ale změnilo, začala jsem slyšet a vidět manžela na místech, kde nebyl. Důvěra mezi námi se zbortila. Přestala jsem s ním komunikovat, čím více mi byl nápomocný, tím více se mi vysmíval.

Najednou jsem byla tlustá, neupravená, stará. A neustále s dětmi. S kamarády jsem se nevídala, manžel mi to zakazoval. Věděl proč, ale já v tom viděla pouze to špatné. Mé nakřáplé sebevědomí z minulého vztahu – s otcem od Gustava se začalo ozývat.


Postupem času jsem začala cítit, jak mi pod kůží běhají malí broučci, viděla jsem je, prožírali se mým tělem.

Začala jsem bláznit… pomalu ale jistě. Přestala jsem žít v realitě a vnímala jsem pouze svoje přeludy, emoce a nevysvětlitelné pocity. Cítila jsem, jak mé tělo odmítá pervitin a začala být paranoidní, že mě tak moje tělo trestá.

Vše v mé realitě bylo propojené, domluvené, vše bylo tak jasné! Manžel mi lže, vím to, je mi nevěrný - spí dokonce i s mou kolegyní z práce! Je slavný a já jediná to nevím! Všichni to přede mnou tajili! Chtěl najít jen obyčejnou holku, která ho bude poslouchat, postará se o děti a nesmí být sexy, aby neměl potřebu žárlit. Hledal někoho, kdo ho nezná…

Musela jsem být pořád ve střehu, sledovat ho, nemohla jsem ani spát.

Přestala jsem užívat, napadlo mě, že to bude z drog, třeba. I když, při mých malých dávkách a nepravidelnosti, se mi to moc nezdálo. Ale ono to neskončilo, ani po měsíci ani po dvou. Nechápala jsem to, začala jsem mít strach, snažila se jasné viditelné věci přehlížet a předstírala, že je vše v pořádku. Manžel začal hodně pít. Pil i před tím, ale nyní byl pořád jen opilý. Začala jsem ho nemít ráda. Všechny ty lži, nevěry, hry na mě. Naše manželství nestálo za nic. Viděla jsem v tom jasnou příčinu. Má někoho jiného a chce, abychom odešli, on na to nemá sílu mi to říct, musím to udělat sama. Musím s ním skončit, rozvést se, zachráním sebe a splním tajné přání jemu.

Na začátku roku 2018 mi otec sdělil, že má rakovinu. Já to nechápala, nikdy nekouřil, nepil alkohol, byl sportovní typ. Vedoucí u populární firmy, celá rodina stála na něm.

Začala jsem si uvědomovat, jak důležitou osobou pro mě můj otec je. Nikdy jsme se neměli zrovna moc rádi, ale vždy mi dokázal jasně a stručně několika slovy vysvětlit, kde je v mém životě chyba. A to aniž by tušil, že jsou v mém životě i drogy. Byl rád, že jsme všechny jeho děti zajištěné, že máme spokojenou rodinu a on může postupně s klidem odejít. Jenže mně se rozpadalo manželství. Můj manžel byl všude, jen ne tam, kde měl být.

Slíbila jsem si, že dokud tu táta bude, vše nechám v sobě a nějak to zvládnu, pro jeho klid se naučím žít v životě, který netvořil realitu. Cítila jsem nenávist a zradu, smutek, žal a bezmoc. Začala jsem mít velké deprese, život pro mě přestával mít smysl.


Tamara-členka zotavení Brno.

482 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page