top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraZotavení Brno

Etický kodex

Skupina Zotavení Brno je otevřená a na formality si nepotrpíme. Ale máme etický kodex! Čtyři body, nic víc, nic míň. Jednoduché, důležité.


1) Respekt

Každý se sám rozhoduje o tom, zda se cítí být v procesu zotavení. Respektujeme jedinečnou cestu k zotavení každého člena.


2) Transparentnost

Záležitosti týkající se skupiny se přednostně řeší s celou skupinou. Pokud nastane problém týkající se skupiny a jejích členů, řešíme jej v zájmu zdravého fungování skupiny přednostně a pokud možno ihned. Preferujeme otevřenou a přímou komunikaci.


3) Skupinové rozhodování

Ve skupině rozhodujeme společně, přednostně snahou o dosažení konsensu (shody všech členů), pokud to není možné, tak hlasováním. Avšak v případě, že toto většinové rozhodnutí ohrožuje jednotlivce, přizpůsobí se rozhodnutí jednotlivci.4) Důvěrnost

Členové skupiny nemusí, ale mohou, s ostatními sdílet osobní a důvěrné informace. Vše, co se řekne na skupině a co se dozvíme jeden od druhého, zůstává uvnitř skupiny. V případě komunikace s lidmi mimo skupinu zachováváme anonymitu všech členů skupiny.

139 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page