top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraZotavení Brno

Druhý sjezd recovery koučů

Aktualizováno: 14. 1. 2021

V pořadí druhé setkání výcviku recovery koučů, jehož se účastní značná část členů skupiny Zotavení Brno, se konal částečně v Brně, a částečně v penzionu Olmeca v Jedovnici. Nebo spíš na trávníku vedle penzionu. A protože je ve skupině jeden básník (Radovan), tak jsme ho požádali o zápis ze sjezdu.


II. sjezd KSČ - Koučovací strany Československa


Budou z nás dobře vycvičení průvodci zotavením, protože jsme se i druhého víkendového setkání zúčastnili s nadšením, chutí nasávat nové dovednosti, a také v plném počtu. Nikdo si to od minula nerozmyslel a to je skvělá zpráva.


Z pohledu cestujícího vlakem bylo nutno nejprve projít ponurým místem pod dálničním přivaděčem, aby se pak o to raději ocitnul ve velmi příjemném prostoru prostoupeném zelení, do kterého nás s laskavostí pozvaly Podané ruce.


Tam, po krátkém přehledu zpráv „co – kdo – jak“, se nás ujala velmi schopná a velmi připravená PhDr. Jana Zouharová PhD. Zasvětila nás během jediného odpoledne do světa profesionálního koučování, což se mohlo podařit nejen díky citlivému podání, ale i naší výjimečné vnímavosti. Jana nás svými precizně prezentovanými zkušenostmi rozdělila na dva tábory, z nichž jeden byli ti, kterým se to líbilo.Pod vlivem hojivého prostředí penzionu v Jedovnici, kam jsme se následně přemístili, však i druhý tábor dokázal z přednášky vytěžit užitečné informace.

Večer proběhl v družném zabydlování, opékání a povídání. U mnoha z nás tento (i následující) den končil s pocitem, že 24 hodin je málo.


Sobotou se neslo zvučné téma „závislost“. Obrátili jsme ji naruby, otočili vzhůru nohama a pořádně zatřepali. Oproti běžnému zkoumání jsme ji zbavili mnoha záhad, složitostí a tabu. Formou dialogů a jejich společného shrnutí jsme se zamysleli nad tím, jak každý vnímáme závislost svým pohledem, jestli lze najít něco společného a naopak v čem js


ou časté rozdíly. Slovy vyjádřil každý svůj jedinečný popis, ale při čtení těchto slov byla brzy cítit atmosféra souhlasu a souznění. A na vlně souznění jsme završili sobotní trénink cvičením, při kterém bylo třeba naladit se na člověka v tíživé situaci a pokusit se nabídnout mu řešení, nebo alespoň úlevu.


Společný výlet za krásami krasové oblasti nás stmelil jako kolektiv a byl provázen nekončícím vyprávěním všeho druhu, které pozvolna ustávalo až do pozdějších večerních hodin.

V neděli jsme si tříbili své představy o fungování jako recovery koučové, o cílových oblastech svého působení ve smyslu okruhu potřebných, i ve smyslu místopisném. Byli jsme nadšení z rozmanitosti vizí a nápadů a s radostí jsme zjišťovali možnosti, které nám nabídne vzájemná spolupráce v budoucnu.


Opět a s radostí je třeba vyzdvihnout kuchařskou péči „našeho“ Marka a Oldy, kteří si opravdu umí poradit. Také pochválit Zuzku a Radka, kteří projevili lektorské nadání. A poděkovat všem, kteří se podílí na organizaci a průběhu výcviku, zkrátka těm, bez kterých by to nebylo :)

Těšíme se na další společné chvíle a už teď se nám stýská!160 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Výjezdní tým Zotavení Brno jede dál i v roce 2024!

Za podpory z projektu magistrátu města Brna pokračujeme i v letošním roce v terapeutické podpoře rodin, které řeší problémy spojené s užíváním drog a závislostí. Terapeutická setkání realizujeme formo

Comentarios


bottom of page